اساتید و کارکنان دانشگاه بیرجند مطابق سالهای گذشته در روز چهاردهم فروردین ماه پس از پایان تعطیلات نوروزی طی مراسمی که در مسجد امام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزار شد ضمن تجدید دیدار سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند.
دکتر خلیل خلیلی ریاست دانشگاه در این مراسم با تبریک سال نو، سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)، هفته گرامیداشت مقام زن و روز جمهوری اسلامی از این روز به عنوان روز استقرار و استحکام نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: 12 فروردین روزی است که اراده خداوند در قالب رأی مردم به نظام جمهوری اسلامی مقبولیت بخشید و مورد پذیرش مردم قرار گرفت.

وی افزود: نوروز از آیینهای بسیار دیرینه ایرانیان است که با صحه گذاری توسط دین و مذهب اهمیت آن دو چندان گردیده است.
دکتر خلیلی این آیین را همراه با رسوم نیک توصیف نمود و خانه تکانی و دور ریختن ناپاکی ها، هدیه دادن و شادکردن قلبها، دید و بازدیدها و آشتی ها و زدودن کدورتها را از رسوم پسندیده نوروز بیان کرد.
ریاست دانشگاه بیرجند تقارن آغاز سال با نو شدن و بهار طبیعت با وجود تفاوتها و رنگهای مختلف که اجماع آنها موجب خلق زیبایی می شود را آموزنده دانست و گفت: امیدوارم از طبیعت زیبایی بیاموزیم و با همه تفاوتهایی که وجود دارد و با صداهای مختلف بتوانیم زیبایی خلق کنیم.
وی با بیان برخی اقدامات مهم در زمینه های عمرانی، فرهنگی و اداری و مالی در سال 94 ، سال گذشته را سالی همراه با موفقیت برای دانشگاه بیرجند توصیف نمود که با همکاری و همدلی همه دانشگاهیان رقم زده شد.
دکتر خلیلی خدمت به دانشجویان را وظیفه و افتخار دانشگاه دانست و افزود: اعتقاد داریم دانشجویان فرزندان ما هستند و تمام تلاش و اهتمام برای تأمین رفاه و خدمت رسانی به آنان است.
وی اظهار امیدواری کرد در سایه اقدام و عمل، با توجه به زمینه ایجاد شده، فرصتهای مناسب فراهم شده و اقدامات خوبی که در بعد بین المللی انجام شده است بتوانیم کشور را به سر منزل مقصود برسانیم.
دکتر نظر افضلی منتخب مردم شهرستانهای سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه بیرجند نیز طی بیاناتی ضمن تبریک سال جدید و ولادت حضرت فاطمه (س) چهلمین سال تأسیس دانشگاه بیرجند را گرامی داشت و از زحمات و خدمات همه کسانی که در پرورش نهالی که اینک درختی تنومند و سایه افکن شده است تقدیر و تشکر نمود.
مولودی خوانی و مداحی در منقبت کوثر قرآن و دخت نبی مکرم اسلام، اهدای شاخه گل به بانوان دانشگاهی و حضور بر مزار شهید گمنام و تجدید میثاق با شهیدان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

newyear1 newyear2
newyear3 newyear4