در هشتمین روز از دهه مبارک فجر 20 پروژه عمرانی دانشگاه بیرجند با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد.
غلامرضا زمانی، معاون اداری و مالی دانشگاه بیرجند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: فاز نخست دانشکده علوم تربیتی با مساحت 10 هزار و 500 متر مربع و اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال آغاز شد.
وی گفت: برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 20 پروژه عمرانی دانشگاه بیرجند در دهه فجر امسال در مجموع 155 میلیارد ریال اعتبار هزینه یا در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه فاز نخست (فنداسیون) این دانشکده اردیبهشت ماه سال 95 به بهره برداری می رسد، گفت: در مجموع 100 میلیارد ریال برای این دانشکده نیاز است که در سال جاری بودجه آن تامین خواهد شد.
وی گفت: عملیات اجرایی فاز دوم خوابگاه تحصیلات تکمیلی( خوابگاه متاهلین) دانشگاه بیرجند با مساحت 640 متر مربع و اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات متمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ظرفیت 10 سوئیت 50 متری امروز آغاز شد.
وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی محوطه مسجد امام صادق(ع) دانشگاه بیرجند به مساحت 11 هزار متر مربع و اعتبار چهار میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی پردیس امیرآباد با مساحت یکهزار متر مربع و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال، افتتاح گلخانه تولید گیاهان زینتی با مساحت یک هزار متر مربع و اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال ، افتتاح محوطه تالار ولایت دانشگاه بیرجند(آمفی تئاتر روباز) با مساحت 4500 متر مربع و اعتبار سه میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی بود که با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلنگ زنی و به بهره برداری رسید.
در این مراسم که مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز حضور داشت مجموعه ورزشی روباز خوابگاه امیر دانشکده کشاورزی امیر آباد شامل دو زمین فوتبال و والیبال با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال به همراه فنس کشی محوطه ها و طرح تو سعه مجموعه آبی میلاد دانشگاه بیرجند با مساحت 100 متر مربع و اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

20 1  20 2  20 3 
 20 4  20 5  20 6
 20 7    20 8