دانشگاه بیرجند 2 تا 11 بهمن ماه سال جاری میزبان مسابقات دانشجویان دختر و پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 3 ورزش کشور است .
مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه بیرجند با اعلام این خبر گفت : این مسابقات با حضور 22 دانشگاه از استان های خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی و سمنان در 4 رشته فوتسال و تنیس روی میز پسران ، والیبال و تنیس روی میز دختران برگزار می شود .
دکتر سعید ایل بیگی مدیر تربیت بدنی دانشگاه روز سه شنبه 29/10/94 در جمع خبرنگاران افزود : رتبه های اول و دوم این رقابت ها در هر رشته ای جواز حضور در المپیاد ورزشی دانشجویان کشور که تابستان سال آینده به میزبانی دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد را کسب می کنند .
به گفته دکتر ایل بیگی با توجه به تجربه دانشگاه بیرجند در برگزاری المپیاد کشوری توانستیم بیشترین سهمیه میزبانی در تعداد رشته ها را در بین استان های کشور بگیریم که می تواند در رشد و توسعه ورزش استان نیز تاثیر زیادی داشته باشد .
مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اشاره به این که سطح کیفی این رقابت ها با توجه به حضور تیم های قدرتمند از دانشگاه های فردوسی مشهد ، شاهرود ، بجنورد و .... بسیار بالا خواهد بود افزود : در این مسابقات شاهد رقابت های تنگاتنگی بین تیم ها خواهیم بود .
به گفته وی با توجه به وجود یک نماینده از دانشگاه بیرجند در هر رشته تمام تلاش خود را برای کسب رتبه اول یا دوم این دوره رقابت ها انجام خواهیم داد و البته در والیبال دختران و فوتسال پسران امید زیادی داریم که بتوانیم سهمیه حضور در المپیاد کشوری را به دست آوریم.
وی ادامه داد : تمامی مسابقات در پردیس های شوکت آباد و امیر آباد انجام خواهد شد.
دکتر ایل بیگی تعداد دانشجویان و سرپرستان شرکت کننده در این مسابقات را 355 نفر اعلام کرد و افزود : از این تعداد 214 نفر پسر و بقیه دختر هستند .
مسئول برگزاری مسابقات تعداد تیم های فوتسال پسران را 11 تیم عنوان کرد و افزود : 9 تیم پسران و 5 تیم دختران در رشته تنیس روی میز و 7 تیم والیبال در این دوره رقابت ها حضور دارند .
به گفته مدیر تربیت بدنی دانشگاه با توجه به پتانسیل بالای داوری استان قرار است تعدادی از داوران استان این دوره رقابت ها را قضاوت کنند و به دلیل حساسیت بالا در رشته والیبال و فوتسال 2 داور از مشهد خواهند بود .