رئیس دانشگاه بیرجند در گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه خراسان جنوبی:

حوزه و دانشگاه به کمک هم می توانند مشکلات جامعه را حل کنند

به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه خراسان جنوبی در محل مدیریت حوزه های علمیه خراسان جنوبی برگزار شد.

دکتر خلیل خلیلی ریاست دانشگاه بیرجند در این جلسه با پر برکت خواندن جلسات مشترک حوزه و دانشگاه مبارزه با جهل و نادانی و قشری نگری را وظیفه حوزه و دانشگاه دانست و گفت: حوزه و دانشگاه از یک جنس هستند و با کمک یکدیگر می توانند مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را حل کنند.

وی با بیان اینکه نعمت جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است و باید قدردان آن باشیم اظهار داشت؛ وظیفه ما سنگین است و نه تنها در قبال نسل کنونی بلکه در قبال نسل آینده نیز مسئول هستیم. دکتر خلیلی افزود: در دانشگاه ها پرسشگری فراوان است و جمعیت کثیری از جوانان جامعه ما دانشجو هستند باید شرایط را فراهم کنیم که به مطالبه پرسشگری دانشجویان پاسخ دهیم.

ریاست دانشگاه بیرجند با بیان اینکه هدفها در حوزه و دانشگاه یکی است و ممکن است در سلیقه ها و منش ها تفاوت وجود داشته باشد گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی بین حوزه و دانشگاه باعث نزدیک شدن دیدگاه ها به یکدیگر است.

سخنرانی قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، سخنرانی مسئول حوزه های علمیه خراسان جنوبی، ذکر مصیبت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) و هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه با موضوع مطالبات مقام معظم رهبری در راستای وحدت حوزه و دانشگاه و راهکارهای تحقق آن از برنامه های این گردهمایی بود.

hoze 1 hoze 4 hoze 2
hoze 6 hoze 5 hoze 3