وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر سید حجت هاشمی را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ در حکم انتصاب دکتر منصور غلامی خطاب به دکتر سید حجت هاشمی آمده است:
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با بهره مندی از تجارب همه اعضای هیأت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست‌های موثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.
دکتر هاشمی دانش آموخته کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد، کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتری از دانشگاه شفیلد انگلستان و استاد مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند است.
وی در سال ۱۳۹۰ در نخستین جشنواره بین المللی انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن ایران جزو ده پژوهشگر برتر کشور انتخاب و پژوهشگر برتر دانشگاه بیرجند در سال‌های ۸۷ و ۸۸ بوده است.
دریافت جایزه بهترین رساله دکتری در دپارتمان مکانیک دانشگاه شفیلد در سال ۲۰۰۳ و دریافت جایزه نقدی و لوح تقدیر از کمیته جوایز و افتخارات انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME به دلیل ارائه مقاله برگزیده (رتبه اول) در بخش مسابقه مقالات برتر دانشجویی چهارمین همایش بین المللی خطوط لوله (شمال آمریکا و کانادا-کلگری -۲۰۰۴) از دیگر دستاورد‌های علمی وی بوده است.
هاشمی عضو هیأت ممیزه دانشگاه بیرجند از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳، رئیس کمیسیون تخصصی مهندسی دانشگاه بیرجند از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳، مسئول پژوهشی دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند (سال ۱۳۷۶)، مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند (سال ۷۷-۷۸) و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند (۸۸ تا ۹۰) بوده است.
چاپ و ارائه بیش از ۱۲۰ مقاله شامل ۲۱ مقاله انگلیسی در مجلات علمی خارج، ۱۸ مقاله فارسی در مجلات علمی داخل، ۴۹ مقاله فارسی در همایش‌های داخل و ۳۵ مقاله انگلیسی در همایش‌های خارج و داخل، ثبت ۶ اختراع، انجام ۵ طرح پژوهشی، راهنمایی بیش از ۳۰ پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از جمله فعالیت‌های علمی و پژوهشی دکتر هاشمی است.
2608455 590 Copy