علی ویسکرمی دانش آموخته کارشنناسی ارشد مهندسی استخراج معدن دانشگاه بیرجند موفق به کسب رتبه یک در آزمون دکتری سال 1397 شد.

علی ویسکرمی متولد مهرماه 1365، مجرد و اهل شهرستان خرم آباد است که دی ماه 1395 با مدرک کارشناسی ارشد با معدل 68/18 از دانشگاه بیرجند فارغ التحصیل شده اسphoto ۲۰۱۸ ۰۷ ۰۴ ۰۷ ۲۶ ۲۰ت.

صحبت های این دانش آموخته موفق و سختکوش دانشگاه بیرجند در خصوص وضعیت خانوادگی و تحصیل، شرکت در آزمون دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل، عوامل موفقیت و ... خواندنی است:

ـ با رویی گشاده و روحیه روستایی ساده و بی پیرایه در مورد خودش می گوید؛

من علی ویسکرمی متولد مهرماه 1365 و اهل شهرستان خرم آباد و مجرد هستم. در یک خانواده نسبتا پر جمعیت که ساکن یکی از روستاهای اطراف خرم آباد هستند متولد شدم. شغل پدرم کشاورزی بود و به تبع تمام خانواده درگیر این شغل بودند. من مقطع ابتدایی و راهنمایی را در مدارس منطقه گذراندم و با قبولی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای مقطع دبیرستان راهی خرم آباد شدم. صید بنده از سدکنکور، کاردانی معدن دانشگاه لرستان شد که خوشبختانه با کسب رتبه 32 در آزمون کارشناسی ناپیوسته و قبولی در دانشگاه لرستان همراه بود. متاسفانه در طول این دوره پدرم فوت نمودند تا زندگی روی دیگرش را به من نشان دهد. من که برای آزمون ارشد خیز برداشته بودم با این ضایعه مجبور شدم عهده دار مسئولیت خانواده شوم و درس را از اولویت های زندگیم حذف کنم. سال 89 به سختی فارغ التحصیل شدم. خوب یادم هست که اون موقع فشار روی من در حدی بود که حتی بعضی مواقع تصمیم به رها کردن دانشگاه می گرفتم. چند سالی از درس دور افتادم تا اینکه به اصرار مادرم کنکور ارشد سال 94 شرکت کردم و توانستم دانشگاه بیرجند قبول شوم و این شانسی بود که خدا نصیب من کرد چون باعث تغییر و تحولی اساسی در زندگیم شد.

ـ وقتی از شرکت در آزمون و دانشگاه مورد نظرش برای ادامه تحصیل پرسیدیم حرفهای جالبی گفت؛

من برای بار دوم هست که در این آزمون شرکت می کنم البته سال قبل هم رتبه 28 شدم که متاسفانه موفق به قبولی نهایی نشدم. از هر دانشجویی بپرسند کجا دوست داری ادامه تحصیل بدی سریع به شما خواهد گفت تهران فلان دانشگاه، ولی دانشگاه بیرجند به بنده یک چیز را نشان داد و آن هم این است که همیشه بهترین ها داخل دانشگاه های برتر نیستند شاید امکانات حرف اول را در انتخاب دانشگاه بزند ولی حسی که یک استاد به یک دانشجو می دهد ممکن است فراتر از مرز دانشگاه باشد من این حس را داخل دانشگاه بیرجند تجربه کردم، حس اعتماد به نفسی که چندسالی بود من گم کرده بودم و با وجود امکانات کمتر نسبت به سایر دانشگاه های بزرگ توانستم بهترین نتیجه را بگیرم. اگر دانشگاه بیرجند در مقطع دکترای این رشته پذیرش داشت قطع به یقین من دوست داشتم در همین دانشگاه ادامه تحصیل بدهم.

بنده با همکاری استاد راهنمایم دکتر نوفرستی دو تا مقاله کنفرانسی ارائه کردیم و دوتا مقاله برای نشریات داخلی فرستادیم که امیدوارم پذیرفته شوند.

ـ دانش آموخته لر دانشگاه بیرجند این دانشگاه را چنین توصیف کرد؛

همان طور که قبلا گفتم دانشگاه بیرجند نقطه عطفی در زندگی بنده بود و برای همین علاقه خاصی به این دانشگاه دارم به طوری که با اینکه دوسالی هست از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم ولی همچنان دلم واسه این دانشگاه تنگ می شود. و امیدوارم روزی بتوانم مجدد به آنجا برگردم.

ـ علی آقا به دانشجویان دانشگاه بیرجند هم توصیه های مهمی داشت؛

توصیه من به دانشجوهای دانشگاه بیرجند این است که هرگز دست از تلاش نکشند چرا که موفقیت اتفاقی نیست. دانشگاه بیرجند از ظرفیت علمی بالایی برخوردار است ما در تمامی رشته ها اساتید خوب و برجسته ای در سطح کشور داریم دانشجوها میتوانند با کمی تلاش بیشتر و استفاده از این ظرفیت ها آینده خوبی برای خودشان رقم بزنند.

ـ و در نهایت او قدردان همه آنانی است که در موفقیتش نقش داشته اند؛

اول از همه از خانواده ام سپاسگذارم که از هر نظر از من حمایت کردند مخصوصا مادرم که این چند سال بعد از پدرم همه جوره در حق من هم مادر بوده و هم پدر. از اساتید خوبم در دانشگاه بیرجند واقعا سپاسگذارم که حس بی میلی به این رشته را از من دور کردند و حس امیدواری را به جای یاس در بنده جایگزین کردند. تشکر ویژه دارم از استاد گرانقدرم دکتر حسین نوفرستی که شاید خارج از مبالغه گری صد در صد موفقیتی که الان نصیب بنده شده مدیون ایشان هستم و امیدوارم با همین صلابتی که دارند در راستای پرورش خادمان به این مرز و بوم درسلامت کامل و در پناه خداوند منان کوشا باشند.

روابط عمومی دانشگاه بیرجند نیز ضمن تبریک به این دانش آموخته موفق آینده ای پرافتخار و سرشار از پیروزی برای ایشان آرزومند است.