اولین همایش فرصت‌ های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در شرق کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۲۵ بهمن ماه جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

دبیر همایش فرصت‌ های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در شرق کشور با اشاره به اینکه بخش کشاورزی ۱۴ درصد سهم تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد، گفت: در کشور بیش از چهار میلیون نفر در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.

وی افزود: باید توجه ویژه ای به صنعت، دانشگاه و کشاورزی داشته باشیم تا بتوانیم بین نتایج تحقیقات و نیازهای اجرایی کشور وضعیت تنگاتنگی را ایجاد کنیم.

دکتر خاشعی با اشاره به اینکه کمیته علمی همایش از مشارکت ۴۰ درصد اساتید داخل دانشگاه در بحث های مختلف علوم کشاورزی شامل کارآفرینی، صنایع غذایی، علوم و مهندسی آب و خاک، زراعت و باغبانی و ... برخوردار شده است، گفت: فراخوان این همایش از تیرماه سال جاری به بیش از ۳۰ مرکز تحقیقاتی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این همایش دریافت جدیدترین روش های علمی در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی بوده است، افزود: معرفی تجربیات و راهکارهای اشتغال زایی و کارآفرینی بخش کشاورزی و بررسی محدودیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی استان در راستای ایجاد و ابلاغ راهکارهای جدید در بحث تولید و اشتغال به مدیران اجرایی استان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

دبیر این همایش از حضور سیصد نفر از مدیران، پژوهشگران و محققان بخش کشاورزی در این همایش خبر داد .

دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند با نزدیک به چهل سال سابقه فعالیت دارای 6 رشته کارشناسی، ۱۵ رشته کارشناسی ارشد و 3 رشته دکتری، ۵۶ عضو هیئت علمی شامل 5 استاد تمام، ۱۱ دانشیار و 40 استادیار است.