بِسْمِ ا... الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

پیام ریاست دانشگاه بیرجند به مناسبت ایام ا... دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

sfsfsfd.jpg

انقلاب ما انفجار نور بود. حضرت امام خمینی (ره)

پیروزی انقلاب اسلامی بدون شک از بزرگترین افتخارات و دستاوردهای ملت مسلمان ایران در طول قرون و اعصار است. انقلابی که در سایه یکپارچگی، وحدت کلمه، حقیقت ‌خواهی، ظلم‌ ستیزی، بیداری و آزادی ‌خواهی ملت مظلوم ایران به وقوع پیوست. این پیروزی در سایه مبدأ حقیقی عالم و با تکیه بر شعور و شرافت مردمانش به رهبری الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به بار نشست و یقینا آنچه آن را شکست ناپذیر کرده است مردمی بودن آن و اعتقاد ملت به آرمان های انقلاب و امام راحل است؛ همچنانکه اتکاء به خداوند متعال، حفظ وحدت کلمه و حضور مردم در صحنه های اجتماعی، ضامن تداوم و بقای آن است.

اینک در آستانه چهلمین بهار آزادی که نسل انقلاب تجارب ارزشمند خود را به نسلی جوان و پویا هدیه می­کند و جوانان عزیز را برای حرکتی جدید به سوی استقلال اقتصادی کشور رهنمون می ­شود؛ دانشگاهیان و دانشجویان عزیز با هوشیاری و کوشش مضاعف و بکارگیری همه استعدادهای خدادادی خود، راه پیشرفت کشور اسلامی را هموار نموده و این برهه تاریخی را تبدیل به فرصت طلائی جهت پیشرفت و آبادانی میهن عزیزمان خواهند کرد .

بر همه ماست که با الهام از روش و منش اولیاء حق، رهرو راه متعالی شهدای گرانقدر باشیم و بیش از پیش برای بالندگی ارزش های نظام و انقلاب که تحت زعامت عالمانه مقام معظم رهبری و با تلاشهای ارزشمند دولت تدبیر و امید، عرصه های نوینی در جهان اسلام و نظام بین الملل گشوده است، تلاش کنیم.

اینجانب با تبریک و تهنیت ایام پرخاطره و شکوهمند فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیضمن دعوت از همه اقشار ملت انقلابی بویژه دانشگاهیان فرهیخته برای حضور معرفت مدارانه در راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن، از پروردگار یکتا سربلندی و توفیق روزافزون را در خدمتگزاری به ملت شریف و غیور ایران خواستارم.

                                                                                                                   دکتر خلیل خلیلی                      
                                                                                            رییس دانشگاه بیرجند