نشست منطقه ای هیأت های اجرایی جذب دانشگاه های خراسان جنوبی و شهر زابل روز پنج شنبه 5 بهمن در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه بیرجند برگزار شد.

دکتر محمد علی کی نژاد رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی در افتتاحیه این نشست تبیین سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت عالی جذب، انتقال تجربیات و بیان موانع برای رفع آنها به صورت انقلابی را از اهداف این نشست ها برشمرد.

وی با بیان اینکه در دوره تمدن اسلامی دانشمندان مسلمان هرچه داشتند را سخاوتمندانه در اختیار جهان بویژه دنیای غرب قرار دادند اظهار کرد: اکنون راه مقابله با امنیتی کردن علم و دانش و ایجاد موانع و محدودیت ها بر سر راه دانشمندان کشورمان از سوی کشوهای غربی، تقویت روحیه جهادی، مضاعف کردن فعالیت ها و آینده نگری است.

رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی با ابراز خرسندی از جذب اساتید متخصص و متعهد در دانشگاه های خراسان جنوبی تلاش و هماهنگی بیشتر بین دانشگاه های منطقه در ایجاد رشته ها، تقویت پژوهشگاه ها، کارآفرین شدن دانشگاه ها و جذب دانشجوی خارجی با توجه به مرزی بودن خراسان جنوبی را راه حل تقویت دانشگاه های این بخش از کشور بیان کرد.

دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در نشست با بیان اینکه دانشگاه بیرجند 12 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 500 دانشجو در مقطع دکتری و 3 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند افزود: این دانشگاه دارای 11 دانشکده و 3 آموزشکده در گستره خراسان جنوبی است.

رئیس دانشگاه بیرجند در خصوص کارکردهای آموزش عالی در این استان گفت: امنیت استان و درصد بالای مشارکتهای اجتماعی و سیاسی مردم خراسان جنوبی ریشه در فرهنگ دارد و دانشگاه ها قطب نگهداشت جمعیت و تأمین کننده امنیت منطقه مرزی شرق کشور هستند.

در این نشست یک روزه نظرات و پیشنهادات و بیان مشکلات و محدودیت های دانشگاه های شرکت کننده در نشست توسط رؤسای این دانشگاه ها، نظرات مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های مدعو و دبیران هیأت های اجرایی جذب دانشگاه های خراسان جنوبی و شهر زابل ارائه گردید.

همچنین عصر همانروز جلسه پرسش و پاسخ با حضور رئیس و دبیر هیأت عالی جذب و اعضای هیأت علمی دانشگاه های خراسان جنوبی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.

DSC_0008
DSC_0010
DSC_0016
DSC_0039
DSC_0042
DSC_0062
IMG_1155