به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، جلسه کمیته اساتید و دانشجویان کنگره بزرگداشت دو هزار شهید خراسان جنوبی در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه بیرجند با حضور دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند و رئیس کمیته اساتید و دانشجویان کنگره 2000 شهید استان، حجت الاسلام محمدعلی جعفری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر ابراهیم محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، سرهنگ صفر علی اسماعیلی جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)، مسئول بسیج دانشجویی و نمایندگانی از دانشگاه های خراسان جنوبی برگزار شد.

سرهنگ اسماعیلی جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با اشاره به فعالیت 23 کمیته در این کنگره گفت: اعضای کمیته ها و کارگروه ها از مسئولان دانشگاه ها، سازمان ها، ادارات، نهادهای مردمی، انجمن های مردمی و ... هستند.

جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) از برگزاری اجلاس شهدای دانشجو و طلبه با حضور خانواده معظم شهدای دانشجو و طلبه، میهمانان کشوری و دانشجویان، اساتید و طلاب خراسان جنوبی در مهرماه سال 1397 خبر داد و اظهار کرد: گردآوری آثار شهدا و ثبت و نشر آن در کمیته ای به همین نام در حال اجرا است.

وی ضمن برشمردن اهداف برگزاری این کنگره به برپایی نمایشگاهی در محل برگزاری این مراسم اشاره کرد و گفت: تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های ایثارگران و ثبت و نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج سبک زندگی اسلامی برخاسته از سبک زندگی شهدا، معرفی الگوهای ارزشی به جوانان، ابلاغ پیام شهدا و ایجاد فضای فرهنگی و تقویت روحیه ایثار و شهادت از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند و رئیس کمیته اساتید و دانشجویان کنگره 2000 شهید استان با استقبال از فرصت ایجاد شده گفت: دانشگاه ها حسب مقدورات و امکانات دراختیار و متناسب با توان موجود در بزرگداشت مقام شامخ شهدا شرکت خواهند نمود.

ضمن بحث و تبادل نظر و انجام هماهنگی پیشنهادات و نظرات حاضران در این جلسه جهت برگزاری هر چه باشکوهتر اجلاسیه شهدای دانشجو و طلبه کنگره شهدای استان خراسان جنوبی ارائه شد.

براساس تصمیم اتخاذ شده در این جلسه، دانشگاه بیرجند به عنوان محل استقرار دبیرخانه کمیته شهدای دانشجو و طلبه خراسان جنوبی تعیین شد

DSC_0002
DSC_0004
DSC_0010
DSC_0018